Іван Гайворон 

Український сучасний поет і письменник

Член Національної спілки письменників України. Лауреат літературної премії імені Павла Тичини та Володимира Забаштанского. 

Іван ГАЙВОРОН  (Іван Йосипович Герун)  народився  08 жовтня 1940, у місті Гайворон  на Кіровоградщині, на берегах Південного Бугу (земля Буго-Гардівскої паланки славного Війска Запорізького). 

У доробку письменника 16 поетичних книжок та два романи. 

В 1971 році закінчив філологичний факультет Київського державного університету імені Т.Г. Шевченка. За його плечима були трудові університети і Карибська криза. Ще буду студентом, Іван підготував свою першу поетичну книжку, яка мала вийти у видавництві "Радянський письменник", але книжка написана в менері шістдесятників не могла війти ні в 1971 році, ні в наступних роках з ідеологічних причин. І тоді його життєвий меридіан проліг через тюменську тайгу та нафтопромисли.

Працюючи в Тюмені, плекаючи рідне слово, Іван і в тайзі не залишаі поезію. Збагатившись новими віддчуттями, новими темами, він усе-таки повернувся на клич гнізда, рятуючи Богом даним іскру. У його доробку ніні - біля шістнадцять збірок визнаних відомими майстрами слова: Дю Білоусом, Б. Степанюком, П. Перебийносом, В. Забаштанським, В. Герасим'юком та іншими. 

Ще в студентскі роки Іван Герун писав також і прозу і продовжує її писати. У автора вийшло дві прозові книги "Гойра" і "Одна вершина для двох".